P25A14E-R1B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P25A14E-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADPT 5V +/-15V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Voltage - Output 1 :
5V
Max Output Power :
25W
Form :
Desktop (Class I)
Output Type :
FIXED
Current - Output (Max) :
2.5A 500mA 300mA
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Input Current :
800mA
Operating Temperature :
0°C~40°C
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
74%
Output Current :
2.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
Voltage - Output :
5V 15V -15V
Series :
P25A-T (25W)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Number of Outputs :
3
Height :
35.56mm
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Mount :
Desktop
Region Utilized :
International
Cord Length :
60.2 1.53m
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output 1 :
2.5A