P25A13D-R1B
Mfr.Part #
P25A13D-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DSKTP ADAPTER 5V +/-12 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Efficiency :
72%
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
Series :
P25A-T (25W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Max Input Current :
800mA
Lead Free :
Lead Free
Current - Output (Max) :
2.5A 800mA 300mA
Voltage - Output :
5V 12V -12V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Mount :
Desktop
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Cord Length :
60.2 1.53m
Height :
35.56mm
Output Current :
2.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Output Power :
25W
Output Type :
FIXED
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Current - Output 1 :
2.5A