P25A13A-R1B
Mfr.Part #
P25A13A-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DSKTP ADPT 5V/12V/-5V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Power (Watts) :
25W
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm
Current - Output (Max) :
2.5A 800mA 300mA
Series :
P25A-T (25W)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
5V 12V -5V
Form :
Desktop (Class I)
Efficiency :
70%
Approval Agency :
CB, CE, cULus, GS
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Cord Length :
60.2 1.53m
Voltage - Input :
90V~264VAC