NOJS156M002RWJ
Mfr.Part #
NOJS156M002RWJ
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP NIOB OXID 15UF 20% 2.5V 1206
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
197mA
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height :
1.2mm
Current - Leakage :
1μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
15μF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Dissipation Factor :
8%
Manufacturer Size Code :
S
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Voltage - Rated DC :
2.5V