NHUMD10F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NHUMD10F
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet
Download
Description
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSSOP
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Product Type :
BJTs - Bipolar Transistors
Qualification :
AEC-Q101
Package :
Digi-Reel?
Power Dissipation :
350mW
Power - Max :
350mW
Transistor Polarity :
NPN and PNP Complement
Resistor - Base (R1) :
2.2kOhms
Packaging :
MouseReel
Product Category :
Bipolar Transistors - BJT
Frequency - Transition :
170MHz, 150MHz
Resistor - Emitter Base (R2) :
47kOhms
Brand :
RoHS :
Details
Base Product Number :
NHUMD10
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
80V
Supplier Device Package :
6-TSSOP
Continuous Collector Current :
100mA
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Transistors
Series :
Automotive, AEC-Q101
Transistor Type :
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Product Status :
Active
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
100mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
MSL :
MSL 1 - Unlimited
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
100 @ 10mA, 5V
Current - Collector Cutoff (Max) :
100nA
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheets
NHUMD10F
Nexperia NHUMD10F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Diodes Incorporated
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363