NFM15PC473C1C3D
Mfr.Part #
NFM15PC473C1C3D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 16V 0402
Product Category :
Feed Through Capacitors
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current :
1A
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Length :
1mm
Width :
0.5mm
Series :
EMIFIL®, NFM15
Capacitance :
0.047µF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
DC Resistance (DCR) (Max) :
40mOhm