MX23A12XF1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MX23A12XF1
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN FRONT CAP 12POS SKT HOUSING
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Series :
MX23A
Color :
Grey
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Positions :
12
Gender :
Male
Published :
Accessory Type :
Cap (Cover), Front
Number of Rows :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
PBT, Polybutylene
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
MX23A12XF1
JAE Electronics MX23A12XF1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM