MVA6.3VE682ML22TR
Mfr.Part #
MVA6.3VE682ML22TR
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD
Capacitance :
6800µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.846 21.50mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
117mOhm @ 120Hz
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount Land Size :
0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.75A @ 120Hz
Voltage - Rated DC :
6.3V
Ripple Current :
1.75A
Datasheets
MVA6.3VE682ML22TR
MVA 6800μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 1.75A 0.630Dia 16.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD