MM502F1K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM502F1K
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
MELF
Datasheet
Download
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM 3419K MELF
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Packing Method :
TR
Package / Case :
MELF
Additional Feature :
GLASS ENCAPSULATED, HERMETICALLY SEALED
Tolerance :
10%
Resistance :
5000Ohm
Mount :
Surface Mount
Thermistor Application :
TEMPERATURE SENSING
Thermal Sensitivity Index :
3420 K
Number of Terminations :
2
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Rated Power Dissipation (P) :
0.001W