MM102C104KCZ2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MM102C104KCZ2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Medical, Non-Critical
Series :
MM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
MM102C104KCZ2A
KYOCERA AVX MM102C104KCZ2A
MM 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)