MM1002FE
- Mfr.Part #
- MM1002FE
- Manufacturer
- Ohmite
- Description
- RESISTOR AXIAL
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Product Status :
- Obsolete
- Package :
- Tape and Reel (TR)
- Series :
- Datasheets
- MM1002FE
MM1002FE datasheet pdf and Unclassified product details from Ohmite stock available at
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| MM100-121183 | Ohmite | 19,158 | 700-B BENT PROBE TIP |
| MM100-121183 700-B | Ohmite | 29,607 | BENT PROBE TIP |
| MM1000FE | Ohmite | 25,015 | RESISTOR AXIAL |
| MM1000FE-R58 | Ohmite | 44,327 | RES 100 OHM 1% 1W AXIAL |
| MM1001FE | Ohmite | 49,894 | RESISTOR AXIAL |
| MM1001FE-R58 | Ohmite | 2,480 | RES 1K OHM 1% 1W AXIAL |
| MM1001FE-R58 | Ohmite | 2,480 | 1 WATT METAL FILM RESISTOR 1% |
| MM1002FE-R58 | Ohmite | 17,583 | RES 10K OHM 1% 1W AXIAL |