ML6980FE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ML6980FE
Manufacturer
Ohmite
Description
RESISTOR AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Height :
85mm
Nominal voltage :
230V
Dim :
(W x H x D) 36 x 85 x 70 mm
Compatible with (details) :
Circuit breaker switch
Width :
36mm
Nominal current :
13A
Nominal current - rounded value :
13A
Switch-off capacity :
6kA
Content :
1pc(s)
Release characteristics :
B
Product Status :
Obsolete
Depth :
70mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Datasheets
ML6980FE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
ML6980FE-R52 Ohmite 13,008 RES 698 OHM 1% 1/2W AXIAL