MF0204FRE52-1K78
Mfr.Part #
MF0204FRE52-1K78
Description
RES 1.78K OHM 1% 0.4W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.78kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.4W
Datasheets
MF0204FRE52-1K78
YAGEO MF0204FRE52-1K78
1.78kOhm, 0.4W, Metal Film,