MF020-1-LC3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MF020-1-LC3
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description
MF010 HIGH TEMP OXYGEN SENSOR
Manufacturer :
Product Category :
Gas Sensors
Number of Pins :
7
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-10°C~50°C
Output :
4mA ~ 20mA
Current - Supply :
500mA
Min Operating Temperature :
-10°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
50°C
Accuracy :
±2%
Oxygen Range :
1 mbar ~ 250 mbar
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Supply :
22.8V~25.2V
Published :
Series :
MF020
Operating Supply Current :
500mA
Type :
Oxygen
Datasheets
MF020-1-LC3
Introducing Gas Sensors Honeywell Sensing and Productivity Solutions MF020-1-LC3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:7, Operating Temperature:-10°C~50°C, Output:4mA ~ 20mA, Type:Oxygen, MF020-1-LC3 pinout, MF020-1-LC3 datasheet PDF, MF020-1-LC3 amp .Beyond Gas Sensors Honeywell Sensing and Productivity Solutions MF020-1-LC3 ,we also offer 006-0-0007, 030-8-0010, 030-8-0006, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.