MF0204FRE52-130R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MF0204FRE52-130R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 1% 0.4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
130Ohm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MF0
Datasheets
MF0204FRE52-130R
YAGEO MF0204FRE52-130R
130Ohm, 0.4W, Metal Film,