MBC50-3B12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBC50-3B12
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
Nonstandard Chip
Datasheet
Download
Description
CAP SILICON 3PF 20% 50V SMD
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Silicon Capacitors
Series :
MBC50
Size / Dimension :
1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Product Type :
Silicon RF Capacitors / Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Nonstandard Chip
Voltage - Breakdown :
50 V
MACOM
Package :
Tray
Capacitance :
3 pF
Subcategory :
Capacitors
ESL (Equivalent Series Inductance) :
Product Status :
Active
Product Category :
Features :
Height :
0.179" (4.55mm)
Applications :
High Stability
Base Product Number :
MBC50
Brand :
MACOM
Datasheets
MBC50-3B12
MACOM Technology Solutions MBC50-3B12
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD
Catalog related products
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD