MBC50-22B12
Mfr.Part #
MBC50-22B12
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
Nonstandard Chip
Datasheet
Download
Description
CAP SILICON 22PF 20% 50V SMD
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Silicon Capacitors
Brand :
MACOM
Applications :
High Stability
ESL (Equivalent Series Inductance) :
MACOM
Series :
MBC50
Voltage - Breakdown :
50 V
Base Product Number :
MBC50
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)
Product Category :
Silicon RF Capacitors / Thin Film
Features :
Package :
Tray
Subcategory :
Capacitors
Product Type :
Height :
0.179" (4.55mm)
Product Status :
Active
Package / Case :
Nonstandard Chip
Capacitance :
22 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Datasheets
MBC50-22B12
MACOM Technology Solutions MBC50-22B12
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD
Catalog related products
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD