MB403-W28-CW
Mfr.Part #
MB403-W28-CW
Description
LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET WHT
Stock
48
In Stock :
48
Color :
White
Configuration :
Single
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Luminous Intensity :
1560.0 mcd
Millicandela Rating :
1560mcd
Panel Mount
Lens Type :
WATER CLEAR
T-code :
T-3 1/4
Viewing Angle :
50 deg
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Forward Current-Max :
0.017A
Overall Height :
28.4mm
Datasheets
MB403-W28-CW
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING