MB403-W15-CW
Mfr.Part #
MB403-W15-CW
Description
LED REPLAC. T-3 1/2 BAYONET WHIT
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15V
1
Viewing Angle :
50 deg
Forward Current-Max :
0.018A
Millicandela Rating :
1560mcd
Overall Height :
28.4mm
Lens Type :
WATER CLEAR
Luminous Intensity :
1560.0 mcd
Color :
White
Datasheets
MB403-W15-CW
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING