MB403-W120-CW
Mfr.Part #
MB403-W120-CW
Description
LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET WHT
Stock
133
In Stock :
133
Overall Height :
28.4mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
120VAC
Forward Current-Max :
0.004A
Color :
White
Luminous Intensity :
1560.0 mcd
Miniature Bayonet (BA9S)
Lens Type :
WATER CLEAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Millicandela Rating :
1560mcd
Datasheets
MB403-W120-CW
Visual Communications Company, LLC MB403-W120-CW
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING