MB403-R28-CR
Mfr.Part #
MB403-R28-CR
Description
LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET RED
Stock
10
In Stock :
10
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Color :
Red
Wavelength :
634nm
Overall Height :
28.4mm
Forward Current-Max :
0.018A
Millicandela Rating :
2180mcd
MB403
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Luminous Intensity :
2180.0 mcd
Datasheets
MB403-R28-CR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING