MB403-R15-CR
Mfr.Part #
MB403-R15-CR
Description
LED REPLAC. T-3 1/2 BAYONET RED
Luminous Intensity :
2180.0 mcd
Millicandela Rating :
2180mcd
Forward Current-Max :
0.028A
Color :
Red
Applications :
General Purpose Lighting
Wavelength :
634nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15V
Overall Height :
28.4mm
Datasheets
MB403-R15-CR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING