MB403-G28-CG
Mfr.Part #
MB403-G28-CG
Description
LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET GRN
Stock
1
In Stock :
Luminous Intensity :
2400.0 mcd
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Wavelength :
520nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Forward Current-Max :
0.017A
Overall Height :
28.4mm
Millicandela Rating :
2400mcd
Color :
Green
Datasheets
MB403-G28-CG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING