MB403-B28-CB
Mfr.Part #
MB403-B28-CB
Description
LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET BLU
Stock
10
In Stock :
10
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Forward Current-Max :
0.017A
Color :
Blue
Millicandela Rating :
700mcd
Luminous Intensity :
700.0 mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Wavelength :
465nm
Overall Height :
28.4mm
Datasheets
MB403-B28-CB
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING