MASMLG28AE3/TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MASMLG28AE3/TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMLG
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Unidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
66A