MA5KP11CAE3
Mfr.Part #
MA5KP11CAE3
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO204AR
yes
Bidirectional Channels :
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Published :
Peak Pulse Power :
5kW
Test Current :
5mA
Direction :
Bidirectional
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
274A
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Clamping Voltage :
18.2V
Reverse Standoff Voltage :
11V