MA5KP11AE3
Mfr.Part #
MA5KP11AE3
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO204AR
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Peak Pulse Power :
5kW
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Clamping Voltage :
18.2V
Direction :
Unidirectional
Reverse Standoff Voltage :
11V
Military, MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels :
1
Test Current :
5mA
Peak Pulse Current :
274A
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ