M550B418M006AT
Mfr.Part #
M550B418M006AT
Description
CAP TANT POLY 4100UF 6V CHAS MNT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm @ 100kHz
Capacitance :
4100μF
Size / Dimension :
1.906Lx1.110W 48.40mmx28.20mm
JESD-609 Code :
e3
Published :
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Hermetically Sealed
Lead Spacing :
0.453 11.50mm
Voltage - Rated :
6V
Factory Lead Time :
26 Weeks
Manufacturer Size Code :
B
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.445 11.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C