LT6200IS6-10#TRM
Mfr.Part #
LT6200IS6-10#TRM
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Description
IC BUFFER 1 CIRCUIT TSOT23-6
Stock
319
In Stock :
319
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Common Mode Rejection Ratio :
90 dB
Supply Voltage :
5V
Architecture :
VOLTAGE-FEEDBACK
Packing Method :
Tape and Reel
Terminal Pitch :
0.95mm
Pin Count :
6
Programmable Power :
No
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
2.5V~12.6V ±1.25V~6.3V
Current - Supply :
20mA
Low-Offset :
No
Low-Bias :
Surface Mount :
yes
Unity Gain BW-Nom :
1600000 kHz
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Circuits :
1
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Position :
Dual
Slew Rate :
450V/µs
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Current - Input Bias :
23µA
Published :
2011
Wideband :
yes
Power Supplies :
3/5/+-5V
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-5V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Output Type :
Rail-to-Rail
Power :
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
2.9mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
235
Neg Supply Voltage-Max (Vsup) :
-6.3V
Number of Terminations :
6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Average Bias Current-Max (IIB) :
50μA
Voltage - Input Offset :
2.5mV
ECCN Code :
EAR99
Gain Bandwidth Product :
1.6GHz