LSP05480PM
Mfr.Part #
LSP05480PM
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LIGHTING SURGE PROTECT 480V SCRW
Stock
73
In Stock :
73
Not Applicable
Published :
2014
Packaging :
Tray
Thermally Protected
Approval Agency :
CE, cURus, UL
510VAC
Type :
Type 2, Type 4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Package / Case :
Module
Form :
Module Only
Working Voltage :
480V
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.9kV