LSP05480LLP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSP05480LLP
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LIGHTING SURGE PROTECT 480V SCRW
Stock
79
In Stock :
79
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Form :
Module Only
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Working Voltage :
480V
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Number of Poles :
1
Pbfree Code :
yes
Current - Discharge (Max) (8/20μS) :
10kA
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Mounting Type :
Screw
Series :
LSP
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
2014
Current - Discharge (Nom) (8/20μS) :
5kA
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
510VAC
Package / Case :
Module
Feature :
Thermally Protected
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.9kV