LSP05480P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSP05480P
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LIGHTING SURGE PROTECT 480V SCRW
Stock
42
In Stock :
42
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Type :
Type 2, Type 4
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Module
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Current - Discharge (Nom) (8/20μS) :
5kA
Current - Discharge (Max) (8/20μS) :
10kA
Number of Poles :
1
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.9kV
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
510VAC
Feature :
Thermally Protected
Mounting Type :
Screw
Working Voltage :
480V
Form :
Module Only
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
2010
Voltage - Rated AC :
480V