LFCV-1450+
Mfr.Part #
LFCV-1450+
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
LTCC LOW PASS FILTER, DC - 1450
Surface Mount
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Height (Max) :
0.059" (1.51mm)
Impedance :
50Ohm
Product Type :
Signal Conditioning
Width :
2.49 mm
Product Status :
Active
Length :
3.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
1.5GHz
Mounting :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series :
Center or Cutoff Frequency (fo/fc) :
1500 MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Frequency Range :
DC to 1450 MHz
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Input/Output Impedance :
50 OHM
Average Input Power :
0.5 W