LFCN-5850D+
Mfr.Part #
LFCN-5850D+
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
LTCC LOW PASS FILTER, DC - 5850
Stock
4
In Stock :
4
Impedance :
50 Ohms
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Frequency Range :
DC to 5850 MHz
Height (Max) :
0.037 (0.94mm)
Filter Type :
Low Pass
Product :
Low Pass Filters
Series :
LFCN
Packaging :
MouseReel
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Frequency :
6.54GHz Cut Off
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Insertion Loss :
2dB
Datasheets
LFCN-5850D+
Mini-Circuits LFCN-5850D+
LFCN Ceramic Capacitor 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) Surface Mount 4-SMD, No Lead
LFCN-5850D+ Overview
Ceramic capacitor is 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) in size/dimension for this device.
LFCN-5850D+ Features
a size/dimension of 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)