LFCN-3000D+
Mfr.Part #
LFCN-3000D+
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
LTCC LOW PASS FILTER, DC - 3000
Filters
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
3.5GHz
Insertion Loss :
1.2 dB
Product Type :
Signal Conditioning
Product :
Low Pass Filters
Impedance :
50 Ohms
Series :
LFCN
Height (Max) :
0.037 (0.94mm)
Filter Type :
Low Pass
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Type :
LTCC
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
RoHS :
Details
Brand :
Product Category :
Signal Conditioning
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Frequency Range :
DC to 3000 MHz