L02012R7BHSTR\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L02012R7BHSTR\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.7NH 180MA 700MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
7 @ 450MHz
Type :
Thin Film
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Material - Core :
Non-Magnetic
Series :
Accu-L®
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Frequency - Self Resonant :
14GHz
Current Rating (Amps) :
180mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1nH
Inductance :
2.7nH
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
450MHz
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
L02012R7BHSTR\500
KYOCERA AVX L02012R7BHSTR\500
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD