L02011R2AHSTR\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L02011R2AHSTR\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2NH 300MA 300MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Inductance Frequency - Test :
450MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Inductance :
1.2nH
Published :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Q @ Freq :
7 @ 450MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
24GHz
Tolerance :
±0.05nH
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Current Rating (Amps) :
300mA
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Accu-L®
Datasheets
L02011R2AHSTR\500
KYOCERA AVX L02011R2AHSTR\500
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD