KHD251E154M43A0B00
Mfr.Part #
KHD251E154M43A0B00
Description
CAP CER 0.15UF 250V Y5U RADIAL
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Size / Dimension :
0.256Lx0.138W 6.50mmx3.50mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.15μF
United Chemi-Con KHD251E154M43A0B00
THD 0.15μF 250V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.256Lx0.138W 6.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
KHD251E154M43A0B00 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.256Lx0.138W 6.50mmx3.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is Y5U E.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
KHD251E154M43A0B00 Features
a size/dimension of 0.256Lx0.138W 6.50mmx3.50mm