KHD250E475M32A0B00
Mfr.Part #
KHD250E475M32A0B00
Description
CAP CER 4.7UF 25V Y5U RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
4.7μF
Published :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
United Chemi-Con KHD250E475M32A0B00
THD 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
KHD250E475M32A0B00 Overview
A 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5U E.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
KHD250E475M32A0B00 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm