KHC250E475M32N0T00
Mfr.Part #
KHC250E475M32N0T00
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7UF 25V Y5U 1210
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
GENERAL PURPOSE
Thickness :
2.0066mm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
Y5U E
THC 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
KHC250E475M32N0T00 Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 25V can be used for operation.
KHC250E475M32N0T00 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V