IXCY40M35A
Mfr.Part #
IXCY40M35A
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Description
IC CURRENT REGULATOR DPAK
Tube
Factory Lead Time :
25 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.54mm
HTS Code :
Height Seated (Max) :
2.51mm
Terminal Pitch :
2.28mm
Package / Case :
Width :
6.095mm
JESD-30 Code :
R-PSSO-G2
Base Product Number :
IXCY40
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supply Current-Max (Isup) :
44mA
Seated Height-Max :
2.51 mm
Number of Terminals :
2
Pin Count :
4
Tin (Sn)
yes
Function :
Current Regulator
Current - Output :
40mA