IXCY20M45
Mfr.Part #
IXCY20M45
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Description
IC CURRENT REGULATOR DPAK
Current Regulation/Management
Supplier Device Package :
TO-252AA
Height Seated (Max) :
2.51mm
Package / Case :
Terminal Pitch :
2.28mm
Weight :
1.59999g
Base Part Number :
IXC*20M
JESD-30 Code :
R-PSSO-G2
Current - Output :
20mA
Base Product Number :
IXCY20
3
Terminal Form :
Gull wing
Analog IC - Other Type :
ANALOG CIRCUIT
Min Supply Voltage :
450V
Width :
6.095mm
Function :
Current Regulator
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Package Shape :
RECTANGULAR
Length :
6.54mm
Pin Count :
4
Seated Height-Max :
2.51 mm
Supply Current-Max (Isup) :
22mA
Number of Terminals :
2
Operating Temperature :
-55°C~150°C