HM78D-1210560MLFTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HM78D-1210560MLFTR
Manufacturer
TT Electronics
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 56UH SMD
Stock
280
In Stock :
280
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
12.4968 mm
RMS Current (Irms) :
850 mA
Current Rating :
3.28 A
Packaging :
Cut Tape
Inductance Tolerance :
20 %
Number of Coils :
2
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
56 µH
RoHS :
Compliant
HTS Code :
Max Operating Temperature :
85 °C
Height :
10.4902 mm
Min Operating Temperature :
-40 °C
Mount :
Surface Mount
Resistance :
81 mΩ
DC Resistance (DCR) :
81 mΩ
Current :
1.64 A
Max DC Current :
4.9 A
Series Resistance :
324 mΩ
Width :
12.5 mm
Inductance - Series :
224 μH
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductance - Parallel :
56 µH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
20 %
TT Electronics HM78D-1210560MLFTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD