HM78D-1210471MLFTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HM78D-1210471MLFTR
Manufacturer
TT Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 470UH SMD
Stock
184
In Stock :
184
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Mount :
Surface Mount
Current Saturation - Parallel :
1.8A
Length :
12.4968mm
Series Resistance :
2.28Ohm
Inductance - Connected In Parallel :
470μH
Inductance - Connected In Series :
1.88mH
Resistance :
570mOhm
Inductance :
470 µH
Max Operating Temperature :
85°C
Inductance - Series :
1.88 mH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
1.32A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Number of Coils :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Tolerance :
20%
Current Saturation - Series :
900mA
Current :
610mA
Height :
0.413 10.50mm
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) - Series :
2.28Ohm Max
Inductance - Parallel :
470 µH
Max DC Current :
1.8A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
570mOhm Max
Series :
HM78D
Current Rating - Parallel :
300mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RMS Current (Irms) :
300mA
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current Rating - Series :
150mA
Width :
12.4968mm
TT Electronics HM78D-1210471MLFTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD