HC1812CG682J201
Mfr.Part #
HC1812CG682J201
Description
CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 1812
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
6800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Tolerance :
±5%
Datasheets
HC1812CG682J201
Meritek HC1812CG682J201
HC 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 6800pF