H8357RBZA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H8357RBZA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 357 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Product Status :
Active
Failure Rate :
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Series :
Holco, Holsworthy
Package :
Bulk
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS :
Non-Compliant
Base Product Number :
H8
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)
Features :
Pulse Withstanding
Resistance :
357 Ohms
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Datasheets
H8357RBZA
TE Connectivity AMP Connectors H8357RBZA
357 Ohms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,