H835K7BZA
Mfr.Part #
H835K7BZA
Description
RES 35.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
2
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.098 Dia x 0.283 L (2.50mm x 7.20mm)
Failure Rate :
Features :
Bulk
Base Product Number :
KJB6T
Product Status :
Active
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Package :
Bulk
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
35.7 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
H835K7BZA
TE Connectivity AMP Connectors H835K7BZA
35.7 kOhms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,