GNR35AHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GNR35AHZ
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Description
SSR RELAY SPST-NO 35A 48-600V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Number of Circuits :
1
Mounting :
DIN Rail, Panel
Current Rating :
35 A
Circuit :
1NO
Crydom
Input Signal :
180-260 VAC, 240 VAC
Termination :
Screw Terminal
Output Voltage :
48-600 VAC
Input Polarity :
AC
Nominal Output Voltage :
48 VAC, 120 VAC, 240 VAC, 480 VAC, 600 VAC
Datasheets
GNR35AHZ
Sensata Technologies – Crydom GNR35AHZ
GNR35AHZ datasheet pdf and Solid State Relays product details from Crydom Inc stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V