GA080TH65-227SP
Mfr.Part #
GA080TH65-227SP
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
MOD THYRISTOR CUSTOM SOT227
Manufacturer :
GeneSiC Semiconductor
Product Category :
Thyristors - SCRs - Modules
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Number of SCRs, Diodes :
1 SCR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Module
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
100mA
Current - On State (It (AV)) (Max) :
80A
Structure :
Single
Voltage - Off State :
6.5kV
Mounting Type :
Chassis Mount
RMS Current (Irms) :
139A
Datasheets
GA080TH65-227SP
GeneSiC Semiconductor GA080TH65-227SP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A KBU
    BRIDGE RECT 1P 1KV 25A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1P 1KV 35A GBPC-W
    BRIDGE RECT 1PHASE 200V 8A GBU
    BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A GBU