FPG86Y0334J--
Mfr.Part #
FPG86Y0334J--
Description
CAPACITOR
Film Capacitors
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Height :
62mm
Bulk
Min Operating Temperature :
-40°C
Dielectric :
PP
Mount :
Chassis Mount
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
5%
Capacitance :
330nF